
U epskom teniskom okršaju koji je zaledio milione gledalaca, Jannik Sinner je napravio ono što su rijetki uspjeli – savladao Novaka Đokovića u tri seta i zakazao finale Roland Garrosa protiv Carlosa Alcaraza.
Rezultat govori sve: 0:3 (4:6, 5:7, 6:7) – bez milosti, bez popuštanja, ali s ogromnim poštovanjem.
A onda – šok! Italijanski teniser, nakon što je zauvijek izbacio Novaka iz trke za još jedan trofej, pred svima izgovara riječi koje su obišle svijet:
"Novak je najbolji u historiji. Igrao sam protiv legende. On je inspiracija za sve nas."
Dok su mnogi očekivali slavlje i euforiju, Sinner je pokazao da je i gospodin van terena. Njegov govor nakon meča bio je pun emocija i poštovanja:
"Ovo je bio nevjerovatan meč. Igrati protiv Novaka u polufinalu Roland Garrosa – to je ostvarenje sna. Dao sam sve od sebe i presretan sam zbog pobjede. Ali nikad ne zaboravljam ko je s druge strane mreže."
Dodao je i da je ovo najveći trenutak u njegovoj karijeri, ali da zna koliko je teško igrati protiv Đokovića:
"Znaš protiv koga igraš čim izađeš na teren. Novak je legenda. Pokušao sam da ostanem fokusiran i dam maksimum."
Sada, pred njim je istorijsko finale – prvi put u finalu Roland Garrosa, Sinner ima priliku da ispuni ono što mnogi očekuju – da postane novi kralj šljake.
"Odmorit ću se i uživati. Ovo je poseban trenutak za mene. Hvala svima koji me podržavaju", poručio je na kraju.