
Juventus ima novog generalnog direktora. To je Damien Comolli, ozvaničio je torinski velikan.
Comolli će biti odgovoran za nadgledanje fudbalskog dijela muškog tima, kao i marketinškog i komercijalnog odjela.
Pedesetdvogodišnjak je tokom svoje dosadašnje karijere radio na brojnim različitim pozicijama u raznim klubovima, uključujući periode kao skaut u Arsenalu, kao i direktorske uloge u klubovima poput Liverpoola, Tottenhama, Saint-Etiennea i Fenerbahcea.
Nedavno je bio predsjednik Toulousea, ali je krajem maja podnio ostavku kako bi preuzeo novi posao u Juventusu.
"Oduševljen sam i privilegovan što sam se pridružio klubu koji se odlikuje svojom historijom, identitetom i ambicioznom vizijom", rekao je Comolli u saopštenju objavljenom na web stranici Juventusa.
"Od prvog dana, posvetit ću svoje iskustvo Juventusu s krajnjim ciljem postizanja rezultata - baš kao što Juventusu i priliči i kao što naši navijači s pravom očekuju."
Izvršni direktor Scanavino je dodao:
"Oduševljeni smo što možemo poželjeti dobrodošlicu Damienu i želimo mu sve najbolje na njegovom putu s nama. Njegova stručnost i profesionalnost igrat će ključnu ulogu na putu Juventusa ka kontinuiranoj snazi i rastu."
Među najhitnijim prioritetima, trenutno na Allianz stadionu, je imenovanje novog glavnog trenera.
Igor Tudor će voditi tim na Svjetsko klupsko prvenstvo, ali nakon toga još uvijek ima mnogo toga neizvjesnog.
Antonio Conte, koji je povezivan s povratkom u Torino, odlučio je ostati u Napoliju, dok je Gian Piero Gasperini, još jedna meta Bianconera, odlučio preći iz Atalante u Romu.