Carlo Ancelotti, bivši trener Real Madrida, otkrio je u intervjuu za španske novine Marca da su slabiji rezultati bili ključni razlog njegovog odlaska s klupe „Kraljevskog kluba“. Također je istakao da je vođenje reprezentacije Brazila najveći mogući izazov.
– Rezultati nisu bili onakvi kakve smo očekivali, a igra tima nije bila na nivou. Nakon poraza od Arsenala u Ligi prvaka, sjeli smo i zaključili da je vrijeme da svako krene svojim putem. Mislim da je to bila najbolja odluka za obje strane – rekao je Ancelotti, koji se već nalazi u Brazilu gdje se priprema za novi posao.
Real Madrid je ove sezone završio bez ijednog trofeja – eliminisan je u četvrtfinalu Lige prvaka od Arsenala (1:5 ukupno), nije osvojio La Ligu, a poražen je i u finalu Kupa kralja od Barcelone.
Pored Ancelottija, klub napušta i Luka Modrić kojem ističe ugovor krajem juna. Hrvatski veznjak će odigrati još Svjetsko klupsko prvenstvo u SAD-u prije odlaska.
Na pitanje zašto se odlučio baš za Brazil, Ancelotti je odgovorio:
– Brazil je najbolja reprezentacija na svijetu. Pet zvjezdica na dresu to jasno pokazuje. Cilj je osvajanje šestog naslova svjetskog prvaka – istakao je iskusni stručnjak.
Brazil ga je pokušao angažovati još prije dvije godine, ali je tada odlučio ostati vjeran Realu. Sada su se kockice složile.
– Italiju vodi moj prijatelj Spalletti, sjajan trener. Mene nisu kontaktirali, za razliku od Brazila koji me je tražio ranije. Spreman sam dati sve za ovaj projekt – dodao je.
Za kraj je rekao:
– Brazil će igrati poput Real Madrida, ali ne kao tim iz ove sezone, već kao onaj prošlogodišnji. To je stil koji želim prenijeti reprezentaciji.