
Tokom slavlja povodom osvajanja 36. titule, grupa navijača Crvene zvezde izazvala je pažnju javnosti kada je bacila baklju u pravcu tzv. „Ćacilenda“ dok su se kretali ka Kalemegdanu.
Incident se dogodio u subotu navečer, a zabilježen je i na video snimku. Baklja je poletjela ka šatorima u blizini predsjedništva Srbije, uz glasne povike, negodovanje i gestikulaciju srednjim prstom. Dio navijača se nije suzdržao ni od prozivanja predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.
„Je**o vas Vučić“, čulo se iz grupe navijača tokom prolaska pored „Ćacilenda“.
Ovakav istup izazvao je veliki broj reakcija na društvenim mrežama, pri čemu je značajan broj korisnika javno izrazio odobravanje poteza navijača.
Uprkos incidentu, nije došlo do fizičkog sukoba. Navijači su nakon izražavanja negodovanja nastavili kretanje ka Terazijama i Kalemegdanu, gdje je održan završni dio proslave nove titule šampiona Srbije.
Video snimak pokazuje kako je izgledala reakcija navijača tokom prolaska pored predsjedništva.