22. 05. 2025 - 09:58
Pobijedio je Jokića i ovako počastio sve suigrače
907
Shares
Pobijedio je Jokića i ovako počastio sve suigrače

Pobijedio je Jokića i ovako počastio sve suigrače

22. 05. 2025 - 09:58
0
Shares

SHAI GILGEOUS-ALEXANDER (26), najbolji igrač Oklahoma Thundera, osvojio je naslov MVP-a najjače lige svijeta ispred Nikole Jokića. Tako je Kanađanin svojim prvim Trofejom Michaela Jordana onemogućio Srbina da obrani naslov i uzme ga četvrti put.

Naklonio se suigračima poklonima i riječima

Najveći uspjeh karijere SGA je proslavio tako što je svim suigračima kupio skupocjene Rolexe. Nakon što ih je počastio, oni su snimili kako raskošni darovi izgledaju stavljajući u kadar samo ruke sa satovima. Kamera zatim skreće na Gilgeous-Alexandera koji sjedi sa strane i smije se. On se i verbalno naklonio suigračima: "Bez njih ne bih postao MVP. Dar koji sam im dao je najmanje što zaslužuju."

Nikola Jokić je fenomenalno odigrao regularni dio sezone. Završio ga je s triple-double učinkom: 29,6 poena, 12,7 skokova i 10,2 asistencije po utakmici, uz 57,6 posto šuta iz igre. Postao je prvi centar u povijesti NBA lige koji je imao triple-double prosjek. Ono što mu nije išlo u korist jest što je Denver prvi dio sezone završio na četvrtom mjestu Zapada.

Kako je Kanađanin srušio Srbina?

Shai Gilgeous-Alexander pak je Oklahomu vodio do prvog mjesta Zapada uz prosjek od 32,7 poena po utakmici, po čemu je najbolji u ligi. Imao je prosječno i 6,4 asistencija te 5 skokova. Naslov MVP-a osvojio je s 913 bodova, dok ih je Jokić imao 787.

Treće mjesto zauzeo je Giannis Antetokounmpo s 470, dok je četvrti Jayson Tatum s 311 bodova. Od 100 novinara koji su glasali, 71 je na prvo mjesto stavio SGA-a, a Jokića na drugo, dok je 29 novinara stavilo Jokića na prvo, a Gilgeous-Alexandera na drugo mjesto, piše Index.hr.

Učitaj još novosti