
Velike vijesti stižu za najbolju bh. skijašicu Elvedinu Muzaferiju! Međunarodna skijaška federacija (FIS) objavila je nacrt kalendara za sezonu 2025/2026, a povratak legendarne staze Crans Montana predstavlja izuzetnu priliku za Muzaferiju da zablista u svojoj omiljenoj disciplini – spustu.
Sezona će započeti tradicionalno krajem oktobra u austrijskom Söldenu, gdje su zakazane veleslalomske utrke – 25. oktobra za skijašice, dan kasnije za skijaše. Prvi dio sezone bit će obilježen tehničkim disciplinama, s utrkama u Leviju i Gurglu.
Za Muzaferiju, koja se specijalizirala za brze discipline, prava akcija počinje sredinom decembra u švicarskom St. Moritzu, s dvama spustovima i jednim superveleslalomom (12–14. decembra).
Ono što posebno raduje jeste povratak Crans Montane u kalendar. Spust i super-G na ovoj stazi bit će voženi 30. januara i 1. februara 2026. – neposredno uoči Zimskih olimpijskih igara u Milanu i Cortini d’Ampezzo. Ovo će biti ključne utrke za Muzaferiju, kako bi uhvatila optimalnu formu i dodatno samopouzdanje pred najveću sportsku smotru.
Finale Svjetskog kupa zakazano je za kraj marta (21–25.) u norveškom Lillehammeru, gdje će se održati završne utrke u svim disciplinama.