22. 04. 2025 - 09:48
Hrvat oduševio navijače i stručnjake: "Igra najbolju odbranu...
907
Shares
Hrvat oduševio navijače i stručnjake:

Hrvat oduševio navijače i stručnjake: "Igra najbolju odbranu na Jokiću koju sam vidio"

22. 04. 2025 - 09:48
0
Shares

Los Angeles Clippersi pobijedili su na gostovanju kod Denver Nuggetsa 105:102 u drugoj utakmici prve runde NBA doigravanja i tako poravnali rezultat u seriji na 1:1. Ivica Zubac je za Clipperse odigrao još jednu jako dobru utakmicu u duelu s Nikolom Jokićem, trostrukim MVP-jem NBA lige.

Hrvatski centar je na terenu proveo nešto više od 40 minuta te za to vrijeme ostvario double-double učinak od 16 poena (šut iz igre 6/10) i 12 skokova, a imao je i četiri asistencije te jednu ukradenu loptu. Srpska zvijezda susret je završila s 26 poena, 12 skokova i 10 asistencija, uz tri ukradene, ali i čak sedam izgubljenih lopti.

Navijači i stručnjaci oduševljeni Zupcem: Tako je prokleto dobar
Brojni stručnjaci i pratitelji košarke oduševljeni su Zupčevim igrama i o tome pišu na društvenim mrežama. "Zubac je tako prokleto dobar", tvrdi Kendrick Perkins, ESPN-ov analitičar i nekadašnji centar s 15-godišnjom karijerom u NBA-u.

"U ove dvije utakmice Ivica Zubac igra najbolju odbranu koju sam ikad vidio na Nikoli Jokiću (pritom obavljajući i ostale obrambene dužnosti) otkako je Jokić ušao u svoju MVP fazu. Ali Jokić zna skužiti neke stvari tijekom serije", ističe Nate Duncan, popularni košarkaški autor.

"Ne zaboravite dati zasluge Ivici Zupcu. Natjerao je Jokića da se zadiše, oznoji, umori i bori za život kod svakog ubačaja", piše korisnik X-a Drew, kojeg prati preko 40 hiljada ljudi. 

Učitaj još novosti