
Utakmica 25. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Zrinjskog završila je bez pogodaka, a i bez pravih uzbuđenja.
Duel koji je važio za jedan od derbija sezone nije ispunio očekivanja, kako na terenu, tako ni na tribinama.
Sarajevo je bilo nešto konkretnije, stvorilo nekoliko poluprilika, ali konačni dojam je da su obje ekipe igrale oprezno, bez rizika i odlučnosti u završnici.
Trener Sarajeva Zoran Zekić nakon meča nije krio razočaranje prikazanom igrom, ali je istakao kako razumije okolnosti koje su uticale na ovakav ishod:
– Derbi nije bio na nivou ni s jedne ni s druge strane. Bilo je dosta grča, iako bi mi možda nekad trebali dobiti ovakvu utakmicu iz ovakvih situacija. U datim okolnostima nemam šta igračima zamjeriti, osim što nam je falilo malo više kvalitete prema naprijed. U nekim momentima moramo biti odlučniji i lucidniji – rekao je Zekić.
Već u utorak Sarajevo igra revanš polufinala Kupa BiH protiv Borca, a Zekić je taj meč nazvao najvažnijim u sezoni.
– Nema velike filozofije, nadam