
Reprezentacija BiH na sjajan je način otvorila kvalifikacije za SP 2026, pobijedivši u Bukureštu Rumune sa 1:0 golom Armina Gigovića prije par dana, no sada je važno potvrditi tu pobjedu trijumfom nad Kiprom u Zenici.
Ukoliko Zmajevi uspiju osvojiti maksimalnih 12 bodova iz prva četiri meča, septembarski okršaj s Austrijom mogli bi dočekati u idealnoj poziciji. No, nećemo ići predaleko, vratimo se na današnju utakmicu u Zenici.
Barbarez nije uvrstio Edina Džeku među startere nakon što je dobio žestok udarac u lice i prelom nosa u Bukureštu, dok je u timu ipak Armin Gigović unatoč povredi ramena.
BiH će igrati u sastavu: Vasilj, Kolašinac (c), Tahirović, Dedić, Gigović, Demirović, Šunjić, Barišić, Hajradinović, Radeljić, Malić.
Sa druge strane, za Kipar igraju: Mall, Satsiaas, Kousoulos, Pittas, Kakoulli, Malekkidis, Shelis Loizou, Laifis, Kastanos, Costi.
Eventualna pobjeda u ovom meču našoj selekciji otvara vrata plasmana na Svjetsko prvenstvo 2026. koje će biti odigrano u SAD-u, Meksiku i Kanadi.