24. 03. 2025 - 13:27
Hasan Salihamidžić u utrci za novog sportskog direktora Juventusa?
907
Shares
Hasan Salihamidžić u utrci za novog sportskog direktora Juventusa?

Hasan Salihamidžić u utrci za novog sportskog direktora Juventusa?

24. 03. 2025 - 13:27
0
Shares

Hasan Salihamidžić, bivši sportski direktor Bayerna, koji je smijenjen u posljednjem danu sezone 2022/2023, mogao bi se uskoro vratiti na veliku scenu, ali ovaj put u Italiji.

Nakon što je proveo dvije godine bez posla, Salihamidžić bi mogao postati ključna figura u procesu rekonstrukcije torinskog Juventusa.

Rukovodstvo Juventusa, nezadovoljno trenutnim radom sportskog direktora Cristiana Giuntolija, odlučilo je napraviti promjene i od sljedeće sezone krenuti s novim pristupom. Jedan od kandidata za tu poziciju je upravo Salihamidžić. Brazzo je već poznat u Italiji jer je ranije bio igrač Juventusa, a njegova iskustva u Bayernu i ulogu koju je igrao u uspješnim transferima i stvaranju vrhunskog tima čine ga vrlo atraktivnim za torinske čelnike.

Iako konkurencija za ovu prestižnu poziciju nije mala, sa imenima poput Frederica Massare, Paola Maldinija, Igli Tarea i drugih, Salihamidžić ima ozbiljne šanse da se vrati na posao u Italiji. Njegovi rezultati u Bayernu, gdje je klub pod njegovim vodstvom osvojio brojne titule, uključujući Ligu prvaka i Bundesligu, stavljaju ga među favorite za ovu funkciju.

Međutim, pitanje je hoće li Salihamidžić željeti preći u Italiju, s obzirom na to da ima brojne poslovne obaveze u Njemačkoj. Rukovodstvo Juventusa svakako računa na njegove sposobnosti, ali hoće li Brazzo odlučiti prihvatiti ponudu i početi novu fazu u svojoj karijeri u Torinu, ostaje da se vidi.

U međuvremenu, Igoru Tudoru je povjereno vođenje momčadi do kraja sezone, a sve bi moglo zavisiti od rezultata koje Juventus postigne u narednim mjesecima.

Učitaj još novosti