
Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, obratio se javnosti na konferenciji za medije pred sutrašnji kvalifikacijski meč za Svjetsko prvenstvo protiv Rumunije.
Džeko je, kao i uvijek, bio iskren u svojim odgovorima, ali nije mogao obećati rezultat.
„Nikada nisam obećavao rezultat. Ne samo od mene, već od nas sportaša, profesionalaca. Nikada se ne zna šta se može desiti, odnosno šta jedna utakmica može donijeti. Mi možemo obećati da ćemo dati sve od sebe na terenu kao i svaki put. Da li će to biti dovoljno da obradujemo naše navijače, ja bih prvi bio najsretniji“, rekao je Džeko.
Osvrnuo se i na reprezentaciju Rumunije, koja se smatrala konkurentom u borbi za prva dva mjesta u grupi. Džeko je istakao da će prvi susret kvalifikacija biti izuzetno važan.
„Sigurno da je prva utakmica uvijek najbitnija. Rumunija je ekipa koja je igrala na posljednjem EURO-u i koja iz godine u godinu raste. Imaju puno kvalitetnih igrača koji su u formi. Takođe, njihov selektor, koji ima 80 godina, još uvijek ima ogromnu volju i želju da pomogne reprezentaciji. Nismo došli ovdje da se igramo, već da pokušamo ostvariti pozitivan rezultat“, rekao je kapiten.
Takođe, Džeko je komentirao i novu generaciju mladih igrača u reprezentaciji BiH.
„Ovo je neki novi proces sa novim stručnim štabom. Tu je puno novih, talentiranih mladih igrača koji su sigurno budućnost naše reprezentacije. Ja, možda, nisam toliko mlad, ali sam tu da pomognem kako mogu. Nadam se da ćemo to pokazati od sutra, protiv jednog od naših konkurenata za prva dva mjesta u grupi“, dodao je Džeko.
Reprezentacija BiH sutra na stadionu u Bukureštu ima težak zadatak, ali Džeko je siguran da će Zmajevi dati sve od sebe kako bi došli do što povoljnijeg rezultata.