18. 03. 2025 - 18:10
Trener Olimpije iz Milana potvrdio oporavak Fredija Gilespija
907
Shares
Trener Olimpije iz Milana potvrdio oporavak Fredija Gilespija

Trener Olimpije iz Milana potvrdio oporavak Fredija Gilespija

18. 03. 2025 - 18:10
0
Shares

Trener košarkaša Olimpije iz Milana, Etore Mesina, saopćio je danas da se njihov centar Fredi Gilespi uspješno oporavio od nezgodnog udarca u glavu koji je zadobio u utakmici protiv Fenerbahčea.

"Sretni smo što se Fredi Gilespi, bez obzira na to hoće li biti spreman za utakmicu protiv Pariza, oporavio bez posljedica nakon teškog udarca na utakmici protiv Fenerbahčea", izjavio je Mesina, prenosi portal Eurohoops.

Gilespi je nakon utakmice 6. marta odmah prevezen u bolnicu na dodatna testiranja te je iz predostrožnosti zadržan na posmatranju preko noći. Nakon što je otpušten bez znakova komplikacija, nastavio je s oporavkom pod nadzorom medicinskog tima milanskog kluba.

Američki centar otputovao je u Francusku s ekipom Olimpije na utakmicu Eurolige protiv Pariza, koja je na rasporedu večeras u 20:30. Mesina će donijeti odluku o njegovom nastupu neposredno pred početak susreta.

Gilespi je propustio dvije utakmice Olimpije u italijanskoj ligi, kao i euroligaški duel protiv svog bivšeg kluba Crvene zvezde, kojeg je njegov tim pobijedio rezultatom 82:80.

Amerikanac je prošle sezone nosio dres beogradskih crveno-bijelih, dok u ovoj sezoni Eurolige u prosjeku bilježi 3,4 poena, 2,8 skokova i indeks korisnosti 4,6.

Sa još pet kola do kraja regularnog dijela sezone Eurolige, Olimpija zauzima devetu poziciju na tabeli s učinkom od 16 pobjeda i 13 poraza.

 

Učitaj još novosti