25. 02. 2025 - 13:30
Ranieri: Fabregas će postati jedan od najboljih trenera Evrope
907
Shares
Ranieri: Fabregas će postati jedan od najboljih trenera Evrope

Ranieri: Fabregas će postati jedan od najboljih trenera Evrope

25. 02. 2025 - 13:30
0
Shares

Roma će u idućem kolu talijanske Serie A ugostiti Como, novopečenog prvoligaša kojeg s klupe vodi legendarni veznjak Cesc Fabregas. Trener Rome Claudio Ranieri imao je samo riječi hvale za Como i Fabregasa, za kojeg smatra da će u sljedećih nekoliko godina postati jedan od najboljih trenera Europe. "Uvjeren sam u to", izjavio je Ranieri.

Roma je u ponedjeljak navečer ostvarila uvjerljivu prvenstvenu pobjedu od 4:0 protiv Monze na Olimpicu. Međutim, Ranieri je već okrenuo misli prema sljedećoj utakmici protiv Fabregasovog Coma koja se igra u nedjelju. Como je ranije ove sezone pobijedio Romu 2:0 na svom terenu, a Ranieri vjeruje da će imati još više elana nakon nedavnog niza impresivnih rezultata.

Como je već pobijedio Romu
Posljednji u nizu je pobjeda nad Napolijem 2:1, koja je koštala Antonija Contea i njegovu ekipu vodstva na ljestvici Serie A. Ranieri ne samo da očekuje težak ispit protiv Coma, već je i uvjeren da je Fabregas na putu da postane jedan od vodećih trenera u svijetu nogometa.

"Već razmišljam o Comu, pobijedili su nas, puni su elana i dobro igraju. Fabregas će za tri ili četiri godine biti jedan od najboljih trenera u Europi, uvjeren sam u to", izjavio je Ranieri za Sky Sport Italia.

Ranieri (73) iza sebe ima bogatu i raznoliku karijeru. Najveći uspjeh ostvario je 2016. godine kada je s Leicesterom osvojio Premier ligu, što se smatra jednim od najvećih sportskih iznenađenja u povijesti. Ranieri je vodio brojne klubove diljem Europe, uključujući Valenciju, Chelsea, Juventus i Romu. S Valencijom je osvojio Kup kralja i Intertoto kup. 

Fabregas je u Comu završio igračku i počeo trenersku karijeru
Kao trener Fiorentine osvojio je Coppa Italiju i Superkup. Među ostalim uspjesima ističu se osvajanje Serie B s Fiorentinom, Ligue 2 s Monacom te promocija u Serie A s Cagliarijem. S druge strane, daleko mlađi Fabregas (37) poznat je po igračkim uspjesima.

Debitirao je za Arsenal sa 16 godina, postavši njegov najmlađi igrač ikad. S Arsenalom je osvojio FA Cup 2005. godine. Fabregas je još igrao za Barcelonu, Chelsea, Monaco i Como. S Barcelonom je osvojio La Ligu, Kup kralja i FIFA Svjetsko klupsko prvenstvo. 

Igrajući za Chelsea, osvojio je dvije Premier lige i FA Cup. Za španjolsku reprezentaciju odigrao je 110 utakmica, osvojivši Svjetsko prvenstvo 2010. te Europska prvenstva 2008. i 2012. Karijeru je završio 2023. godine u Comu, gdje je potom postao trener prve ekipe.

Učitaj još novosti