U noći s ponedjeljka na utorak po srednjoevropskom vremenu slovenski košarkaš Luka Dončić odigrat će prve minute za svoju novu NBA tim, Los Angeles Lakerse.
Objavili su to u ponedjeljak brojni američki mediji što će Dončiću biti prva odigrana utakmica nakon kraja 2024. godine. U dresu Dallasa je posljednji put igrao tokom Božićne večeri, a potom je uslijedila duža pauza zbog povrede. Nakon svega je NBA ligu razdrmala nevjerovatna razmjena klubova po kojoj je Dončić napustio Dallas i završio u Los Angeles Lakersima.
“Počinje nova era Los Angeles Lakersa. Protiv Utaha debitira Luka Dončić“, objavio je ESPN putem društvenih mreža.
Dončić bi time mogao imati ugodnu premijeru u novom klubu jer se suparnik Utah nalazi na pretposljednjem mjestu tabele Zapadne konferencije s vrlo slabim omjerom 12-39. Los Angeles Lakersi su trenutno na petom mjestu tabele Zapada, a imaju 31 pobjedu i 19 poraza.
Utakmica Lakersa i Utah Jazza u Los Angelesu počinje u 4.30 sati, u večeri s ponedjeljka na utorak.