09. 02. 2025 - 13:55
ŠAMPION SVIJETA: Evo ko je najbrži skijaš, osvojio krunu u Zalbahu
907
Shares
ŠAMPION SVIJETA: Evo ko je najbrži skijaš, osvojio krunu u Zalbahu

ŠAMPION SVIJETA: Evo ko je najbrži skijaš, osvojio krunu u Zalbahu

09. 02. 2025 - 13:55
0
Shares

Franjo Von Allmen je šampion svijeta u spustu. Švicarac je krunu osvojio na planetarnom prvenstvu u Zalbahu.

Sa startnim brojem 11, Von Almen je izvezao za 1:40,68, što se ispostavilo kao nedostižan rezultat za sve ostale takmičare.

Von Almenu je ovo ubjedljivo najveći uspjeh u karijeri. Prije ove trke imao je u Svjetskom kupu jednu pobjedu u super-džiju, a tri puta je bio drugi u spustu.

Srebrna medalja je završila oko vrata iskusnog Australijana Vincenta Kriechmayra, koji je za pobjednikom kasnio 24 stotinke, prenosi N1.

Sjajan dan za Švijcarce zaokružio je osvajanjem trećeg mjesta Alexis Money. Imao je minus od 31 stotinke u odnosu na pobjednika.

Naredna trka na šampionatu je timska kombinacija za dame 11. februara u kojoj će jednu državu predstavljati takmičarka u spustu i jedan u slalomu.

Učitaj još novosti