04. 02. 2025 - 13:35
KAKVA PROPAST VANSERIJSKOG TALENTA: Svojevremeno je plaćen 120...
907
Shares
KAKVA PROPAST VANSERIJSKOG TALENTA: Svojevremeno je plaćen 120 miliona, sada luta po pozajmicama

KAKVA PROPAST VANSERIJSKOG TALENTA: Svojevremeno je plaćen 120 miliona, sada luta po pozajmicama

04. 02. 2025 - 13:35
0
Shares

Prema najnovijim izvještajima, AC Milan je dogovorio sve detalje oko posudbe portugalskog napadača Joãoa Félixa iz Chelsea do kraja sezone, bez opcije otkupa.

Milan će pokriti njegovu platu, a ukupni paket, uključujući naknadu za posudbu, iznosi više od 5 miliona funti. Félix je već obavio medicinski pregled nakon što je Chelsea dao zeleno svjetlo za transfer.

Ovaj potez dolazi nakon što je Félix imao ograničenu minutažu u Chelseaju, a AC Milan vidi priliku da pojača svoju napadačku liniju. Menadžer Milana, Sérgio Conceição, navodno je razgovarao s Félixom kako bi ga uvjerio u projekt kluba.

João Félix je 3. juna 2019. godine prešao iz Benfice u Atlético Madrid za iznos od 127 miliona eura (114 miliona funti), što je tada bio četvrti najveći transfer u historiji nogometa. Ovaj iznos nadmašio je njegovu otkupnu klauzulu od 120 miliona eura, a Atlético je inicijalno uplatio 30 miliona eura, dok je preostalih 96 miliona eura isplaćeno u ratama.

 

Učitaj još novosti