Bajern Minhen i Džamal Musijala su veoma blizu dogovora o produžetku ugovora, koji bi mogao postaviti rekord za najveći ugovor u istoriji kluba.
Iako je već nekoliko sedmica u toku, pregovori su u fazi finalizacije, a preostali su samo detalji u vezi sa platom. Musijala, čiji trenutni ugovor traje do 2026. godine, pokazao je spremnost da produži saradnju s klubom.
Prema izveštaju Sport Bilda, očekuje se da će Musijala, kao što su to učinili i Hari Kejn i Robert Levandovski, imati godišnju bruto platu koja će premašiti 20 miliona evra. On bi mogao potpisati petogodišnji ugovor, čime bi ukupna vrednost ugovora premašila 100 miliona evra, što bi postao najveći ugovor u istoriji Bajerna.
Pored Musijale, Bajern takođe planira produženje ugovora sa Jozuom Kimihom i Alfonsom Dejvisom. Kimih je zainteresovan za ostanak u Minhenu, ali klub pokušava da smanji njegovu bruto platu. S druge strane, pregovori sa Dejvisom su komplikovaniji, jer njegov agent traži godišnju platu od 16 miliona evra, kao i dodatnih 15 miliona evra za potpisivanje ugovora.