Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavila je pripreme u Sarajevu pred sutrašnji ključni meč četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Džanan Musa, koji se oporavio od povrede, pridružio se timu i bit će ključni igrač u sutrašnjoj utakmici protiv Hrvatske.
Musa je nakon oporavka briljirao u posljednjoj utakmici svog kluba, Real Madrida, postigavši 13 poena za 18 minuta igre u pobjedi protiv berlinske Albe u Euroligi (98:84). Njegov povratak pruža dodatnu nadu "Zmajevima", koji se suočavaju s velikim izazovom – ne samo da moraju pobijediti Hrvatsku u revanšu, već i nadoknaditi 13 poena razlike iz prve utakmice u Zagrebu (76:89), kako bi imali bolji međusobni omjer u borbi za plasman na Eurobasket.
Utakmica će se igrati u Velikoj dvorani Skenderija "Mirza Delibašić" u Sarajevu s početkom u 18 sati, a svaki drugi ishod osim pobjede značajno bi smanjio šanse BiH za plasman na Eurobasket.