21. 11. 2024 - 09:29
“Smatram da nema sukoba interesa”: Mata kupio klub iako je još...
907
Shares
“Smatram da nema sukoba interesa”: Mata kupio klub iako je još uvijek aktivan igrač

“Smatram da nema sukoba interesa”: Mata kupio klub iako je još uvijek aktivan igrač

21. 11. 2024 - 09:29
0
Shares

Španski veznjak Juan Mata kupio je dionice FC San Diego, franšize u sjevernoameričkom MLS šampionatu.

“Pridruživanjem San Dijegu kao partner je uzbudljiva mogućnost da izgradimo nešto zaista posebno u gradu i ligi koja doživljava nevjerovatan rast“, istakao je 36-godišnjak.

Nekadašnji igrač Manchester Uniteda i Chelseaja nedavno je zadužio opremu australijskih Sidney Wanderersa, a sva je prilika da ne smatra da tu postoji sukob interesa.

“Hvala vlasničkoj grupi i MLS-u što su mi dopustili da budem prvi aktivni igrač sa djelimičnim vlasništvom nad klubom u ligi, a drugi ikada posle Davida Beckhama”, pomenuo je 170 cm visoki kreativac.

Mata se lani pridružio investicionoj grupi u Alpinu, francuskoj ekipi u Formuli 1.

Prije dolaska u Englesku je igrao za rezervni tim Real Madrida, pa se profilisao u Valenciji, a sa Ostrva je otišao na istok – prvo u Galatasaray, pa u Vissel Kobe.

Kao član državnog tima se okitio zlatnom medaljom sa Mundijala u Južnoafričkoj Republici 2010.

Učitaj još novosti