22. 08. 2024 - 07:44
Nogometni spektakl: Novi stadion od 115.000 mjesta postavlja...
907
Shares
Nogometni spektakl: Novi stadion od 115.000 mjesta postavlja ''svjetski rekord

Nogometni spektakl: Novi stadion od 115.000 mjesta postavlja ''svjetski rekord"

22. 08. 2024 - 07:44
0
Shares

Dok se Santiago Bernabéu i Nou Camp nalaze u fazi rekonstrukcije s ambicijom da postanu najmoderniji stadioni na svijetu, Maroko je iznenada uskočio u igru.

U Casablanci se počinje graditi stadion Hassan II, koji će imati kapacitet od 115.000 sjedećih mjesta, čime će postati najveći nogometni stadion na svijetu.

Stadion Hassan II bit će smješten sjeverno od Casablance na zemljištu od 100 hektara. Dizajn, koji potpisuje renomirana tvrtka Populous, poznata i po projektu novog Old Trafforda, uključuje aluminijski krov i pet prstenova tribina s po 20.000 mjesta svaki.

Ovaj stadion bit će okružen botaničkim vrtovima koji će stvoriti oazu unutar urbanog okruženja, s bujnim krajolicima vidljivim s tribina i igrališta. Tarik Oualalou, glavni arhitekt projekta, ističe da će stadion duboko odražavati marokansku kulturu, spajajući tradiciju s modernim elementima.

S obzirom na svoj impresivan kapacitet, stadion Hassan II predstavlja snažan adut za Maroko u borbi za domaćinstvo finalne utakmice Svjetskog prvenstva 2030. godine, nadmašujući kapacitete Bernabéua (85.000) i Nou Campa (105.000).

Učitaj još novosti