Po završetku će krenuti analize urađenog i lagane pripreme za Los Angeles 2028. godine, ali čini se da neke ispite u Parizu nisu položili.
To se odnosi na sportski dio, a prema pravilu MOK-a, domaćini ma pravo da izabere neke sportove koje želi vidjeti kao debitante na Olimpijskim igrama i da im pruži priliku da budu dio olimpijske porodice.
U Parizu su odlučili da na ovim Olimpijskim igrama gledamo breakdance, a to je izazvalo ogorčenje nakon prvog takmičenja.Breakdance kao sport debitovao je 9. augusta 2024. godine u kategoriji djevojaka i komentari nisu nimalo pozitivni.
"Kakve su ovo gluposti?", "Da li se neko zeza?", "Nadamo se da ovo ne gledamo 2028. godine", "Ovo je užas", "Djeca plešu i to je sport?", "Šta je ovo?", "Nema smisla, stvarno", "Ovo nije sport" samo su neki od komentara na društvenim mrežama.omentari su još žešći bili nakon nastupa australske predstavnice pod umjetničkim imenom Raygun čiji je nastup bio poput rekreacije i pokušaja nekih vježbi, nego li nešto što liči na nastup na Olimpijskim igrama.Publika na tribinama se dobro zabavljala, bilo je zanimljivo, ali sudeći po komentarima breakdance će teško više biti dio Olimpijskih igara.
Ako šta znači, da kažemo da je zlatnu medalju osvojila predstavnica Japana pod umjetničkim imenom AMI, srebro je uzela predstavnica Litvanije NICKA, a bronzu predstavnica Kine pod zanimljivim nadimkom 671. Tako su ove tri djevojke ušle u historiju Olimpijskih igara kao osvajačice prvih medalja u breakingu.
U Parizu se u subotu 10. augusta u breakingu takmiče i muškarci, a kako stvari sada stoje to će biti i posljednje breakdance takmičenje u olimpijskoj porodici.
(sportsport.ba)