
Luka Modrić je nedavno produžio ugovor s Real Madridom, a drugi klubovi već ozbiljno razmišljaju o njegovom dovođenju bez obzira što će narednog ljeta biti na pragu 40. godine. Posljednje vijest koje stižu s drugog kraja svijeta donose apsolutnu senzaciju u najavi. Modrić će igrati još najmanje jednu sezonu za Real Madrid, a nakon toga ko zna šta slijedi. Javna je tajna da želi zaigrati na Mundijalu 2026. godine u dresu Vatrenih.
Nakon turbulentne sezone u dresu Reala uspio se izboriti za još godinu dana ugovora, a isto ga čeka i u predstojećoj takmičarskoj godini, ali je upitno da li će imati dovoljno vremena i prostora.
Kraljevi su značajno podmladili ekipu, Carlo Ancelotti planira određene rokade sa dolaskom Kyliana Mbappea u napada. Vezni red će biti taj koji će trpiti pa Modrića čeka grijanje klupe.Ipak, bez obzira na sve Hrvat je apsolutna zvijezda u svim krajevima svijeta, a pojedini klubovi već su počeli da pokazuju ambicije za njegovo dovođenje.
Modrić je nakon Evropskog prvenstva bio u neobičnoj poziciji pošto je nekoliko sedmica bio bez ugovora, ali daleko od toga da je manjkalo interesa za usluge osvajača Zlatne lopte.Sličan scenarij ga čeka i sljedećeg ljeta, a već se javio prvi klub koji ga želi dovesti. Vjerovali ili ne riječ je o klubu koji se zove Binh Duong. Ambicije je pokazao novi trener Hoang Anh Tuan.Hoang Anh Tuan je kazao kako mu uopšte ne smeta što će Modrić sljedećeg ljeta imati skoro 40 godina te ne krije da želi Hrvata u svojim redovima.
"Ne volim govoriti unaprijed o onome što imamo, ali imam velike aspiracije. Trenutno želim dovesti veznjaka Luku Modrića, iako ima 40 godina.
"Osim njegovih tehničkih sposobnosti, takav bi potez donio motivaciju i poticaj vijetnamskom nogometu", rekao je Anh Tuan.
"Hai Phong je uspio potpisati brazilsku legendu Denilsona, pa zašto Binh Duong ne bi mogao učiniti nešto slično? Prisutnost takvih zvijezda promovisala bi nogometnu kulturu i potaknula razvoj fudbala u našoj zemlji."
Za one nešto mlađe Denilson je 1998. godine bio najskuplji igrač na svijetu kada ga je Betis platio 30 miliona eura, ali mu karijera nije bila ni približno uspješna kao što se očekivalo.
(sportsport.ba)