Engleska blijedom igrom porazila Slovačku i osigurala...
907
Engleska  blijedom igrom porazila Slovačku i osigurala četvrtfinale

Engleska blijedom igrom porazila Slovačku i osigurala četvrtfinale

0

Nogometna reprezentacija Engleske se u 96. minuti susreta spasila ispadanja sa Evropskog prvenstva i to zahvaljujući eurogolu Judea Bellinghama protiv Slovačke. Englezi su prije početka turnira bili projektovani kao prvi favoriti za osvajanje titule prvaka Evrope, no njihovi snovi su se mogli raspršiti već u osmini finala.

Slovaci su sasvim zasluženo vodili rezultatom 1:0 zahvaljujući golu Ivana Schranza koji je mrežu Jordana Pickforda pogodio u 25. minuti susreta.

Englezi su do kraja pokušali doći do preokreta, a u tome su uspjeli u 96. minuti susreta kada je Jude Bellingham maestralno pogodio nakon asistencije Marca Guehija i vratio Gordi Albion u igru.

Kao što se očekivalo, u produžecima su Englezi pokazali da imaju više snage i odmah u prvom napadu postigli su gol preko Kanea dostojan pobjede i plasmana u četvrtfinale.

Tako se Engleska plasirala u četvrtfinale gdje će igrati protiv sjajne Švicarske. Podsjetimo, Švicarci su jučer eliminisali momčad Italije rezultatom 2:0.