PRIPREMNA UTAKMICA U SLOVENIJI: Sarajevo poraženo od...
907
PRIPREMNA UTAKMICA U SLOVENIJI: Sarajevo poraženo od ukrajinskog Šahtara

0

Prvi protivnik Sarajeva na pripremama u Sloveniji bila je ekipa UTA Arata, a pobjedu je nakon preokreta napravila ekipa iz Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat bio je 3:1.

Dan kasnije izabranici Zorana Zekića imali su daleko teži ispit, pošto su se sastali sa ukrajinskim gigantom Šatarom iz Donjecka, koji je slavio sa 4:1.

Poveli su golom Sikana u 12. minuti, Kryskiv je u 32. povisio na 2:0 i to je bio rezultat prvog dijela.U drugom dijelu, već u šestoj minuti nastavka, Eldar Mehmedović smanjuje na 2:1. U 67. minuti penal za Šahtar, Traore pogađa, a Eguinaldo u 84. donosi konačnih 4:1.

Za Sarajevo su danas startali: Rogić, Unušić, Jović, Đuričković, Duraković, Alajmović, Julardžija, Matanović, Mehmedović, Oliveira, Ristić.