NAKON PREOKRETA: FK Sarajevo do pobjede u prvoj pripremnoj...
907
NAKON PREOKRETA: FK Sarajevo do pobjede u prvoj pripremnoj utakmici

0

Prvi protivnik Sarajeva na pripremama u Sloveniji bila je ekipa UTA Arata, a pobjedu je nakon preokreta napravila ekipa iz Bosne i Hercegovine. Konačan rezultat bio je 3:1.

Dosta bolju igru pružilo je FK Sarajevo u drugom poluvremenu, a to je rezultatiralo i sa tri postignuta gola, te na kraju preokretom i ostvarenom pobjedom.

Prvo poluvrijeme bilo je dobro sa obje strane, ali ekipa UTE postigla je gol nakon kornera, dok igrači Sarajeva nisu zatresli mrežu svog protivnika.Do poravnanja igrači Sarajeva dolaze u 57. minuti kada je Čataković sjajno predriblao dva igrača protivničke ekipe, te je postigao jako lijep pogodak.

Nedugo nakon toga, tačnije u 68. minuti Beganović matira protivničkog golmana, te dovodi FK Sarajevo u vodstvo.

Konačan rezultat na ovoj utakmici postavio je Anđušić golom sa bijele tačke u 79. minuti utakmice.FK Sarajevo - UTA Arad 3:1

FK Sarajevo: Rogić, Unušić, Mujkić, Đuričković, Duraković, Alajmović, Julardžija, Matanović, Mehmedović, Čataković i Ristić

Klupa: Rockov, Mušija, Kyeremeh, Guliashvili, Ristić, Beganović, Nurković, Anđušić, Čelik, Jović, Đorđević