27. 06. 2024 - 08:41
VENEZUELA MOŽE DA SLAVI: Pobijedila Meksiko i osigurala...
907
VENEZUELA MOŽE DA SLAVI: Pobijedila Meksiko i osigurala plasman u četvrtinu finala Copa Americe

0

Nogometna reprezentacija Venezuele osigurala je plasman u četvrtfinale ovogodišnje Copa Americe nakon što je u Inglewoodu s 1-0 pobijedila Meksiko u drugom kolu skupine B.

U drugom susretu drugog kola ove skupine Ekvador je pobijedio Jamajku 3-1 pa je kolo prije kraja Venezuela osigurala proboj dalje jer ima maksimalnih šest bodova. O drugom putniku u četvrtfinale odlučivat će idući ogled Meksika i Ekvadora koji imaju po tri boda. Posljednja je Jamajka s nula bodova koja je u povijesti ovog natjecanja odigrala osam utakmica te je i dalje bez pobjede.Tvrda utakmica Venezuele i Meksika, u kojoj su Meksikanci imali veći broj boljih prilika, odlučena je u 57. minuti kada je Rondon realizirao jedanaesterac i osigurao svojoj reprezentaciji četvrtfinale. Dan ranije proboj među osam najboljih je osigurala i Argentina, aktualni svjetski prvak i aktualni pobjednik Copa Americe.

U posljednjem trećem kolu skupine B igrat će Venezuela - Jamajka i Meksiko - Ekvador.