24. 06. 2024 - 23:00
TRAGEDIJA HRVATSKE U POSLJEDNJIM SEKUNDAMA! Već su slavili i...
907
TRAGEDIJA HRVATSKE U POSLJEDNJIM SEKUNDAMA! Već su slavili i stigla je 98. minuta...

0

Fudbaleri Hrvatske i Italije remizirali su u odlučujućem meču za plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva (1:1).

Hrvatska je vodila sve do 98. minute. Kapiten Hrvatske je, istina, u 54. minuti promašio penal, ali se samo 30-ak sekundi kasnije iskupio i pogodio za veliko slavlje hrvatskih navijača.

Đanluiđi Donaruma (Gianluigi Donnarumma) mu je pročitao namjeru, ali je u nastavku akcije Modrić iskoristio odbitak nakon šuta Ante Budimira.

Modrić je tim golom ispisao historiju Evropskog prvenstva - postao je najstariji strijelac.

Italija je imala dvije dobre šanse u prvom poluvremenu, a naročito se ističe ona Alesandra Bastonija (Alessandro) u 27. minuti kada se intervencijom istakao Dominik Livaković.

U drugom poluvremenu se na prvo uzbuđenje čekalo sve do 54. minute kada je Hrvatska dobila penal.

Nakon vodstva Hrvatske, napadala je Italija, a velika ofanziva se isplatila u 98. minuti kada je pogodio rezervista Zakanji (Zaccagni).

Prva u grupi je selekcija Španije, koja je savladala Albaniju s 1:0 pogotkom Ferana Toresa (Ferran Torres) u 13. minuti.

Italija je druga s četiri boda, dok Hrvatska ima dva. Albanija na začelju tabele s jednim osvojenim bodom.