SJAJNA IGRA ELFA: Njemačka razbila Škotsku na otvaranju...
907
SJAJNA IGRA ELFA: Njemačka razbila Škotsku na otvaranju Evropskog prvenstva!

0

Bili su igrači Njemačke apsolutni favoriti pred ovu utakmicu, a na kraju su upisali sigurnu pobjedu.

Prva prilika na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu donijela je i prvi pogodak. Igrala se 10. minuta kada je Kimmich uputio sjajnu povratnu loptu za Wirtza koji matira golmana Škotske.

Devet minuta kasnije Kai Havertz vraća loptu u kazneni prostor, a tamo je miran bio Musiala koji je pogodio za vodstvo Njemačke od 2:0.U 25. minuti je dosuđen penal za Njemačku nakon što je oboren jedan igrač ove reprezentacije, ali nakon provjere u VAR sobi odlučeno je da je prekršaj napravljen van kaznenog prostora i odluka je promijenjena.Gundogan je u 42. minuti oboren u kaznenom prostoru, ali na prvu penal nije dosuđen. Ovaj put su iz VAR sobe reagovali, te je dosuđen jedanaesterac za Njemačku koji je u gol pretvorio Havertz.

Drugo poluvrijeme otvoreno je prilikom koju je u 51. minuti imao Rudiger. Šutirao je sa distance, ali nije uspio matirati Gunna.

Sedam minuta kasnije Wirtz je primio loptu i šutirao, ali lopta ide malo preko gola. Imao je Gunn dosta sreće u ovoj situaciji.Nakon toga zatiškje sve do 68. minute kada je Fullkrug postigao gol i donio Njemačkoj vodstvo od 4:0.

Utisak je malo pokvario autogol Rudigera u 87. minuti kada je smanjena prednost Njemačke na 4:1.

Do kraja utakmice postignut je još jedan gol i to u sudijskoj nadoknadi kada je Emre Can pogodo za 5:1.

Njemačka je odigrala sjajnu utakmicu, te su na kraju upisali sigurnu pobjedu protiv svog protivnika na otvaranju Eura.