07. 06. 2024 - 07:43
Početak velikog finala za Luku Dončića nije mogao gore početi
907

0

Dallas Mavericksi predvođeni Lukom Dončićem žele drugu titulu u NBA ligi, ali veliko finale nije dobro krenulo.

Boston Celticsi su sinoć u prvoj utakmici finalne serije ugostili Dallas i pokazali zašto se smatraju favoritom za naslov. Domaćin je slavio uvjerljivo, rezultatom 107:89.

Imali su 28:20 krajem prve dionice, a onda 9:0 serija i odlaze na čak 17 poena prednosti. U jednom momentu u drugoj četvrtini +28 u korist Celticsa, koji su na poluvremenu vodili 63:42.Uspijevaju Mavsi da spuste zaostatak na dvocifren broj, no opet se pali Bostonova mašina i opet je 20 i više poena prednosti. Na kraju treće četvrtine bilo je 86:66. Do kraja su održavali prednost i sa 107:89, odnosno +18, došli do pobjede i vodstva u seriji.

Kod Bostona je timska igra bila na nivou i šestorica su na kraju bila dvocifrena sa ubačenim brojem poena. Brown je ubacio 22, Porzingis 20, Tatum 16 uz 11 skokova, White 15, Holiday 12 i Horford 10 poena.Na drugoj strani Luka Dončić je ubacio 30 poena uz 10 skokova, Washington 14, Hardy 13 i Irving tek 12 poena. Sve u svemu jako loše je krenulo za Dallas, a naredna utakmica igra se u nedjelju.

Interesantno da je utakicu pratio i slavni fudbalski menadžer Manchester Cityja Pep Guardiola, koji je sa suprugom došao bodriti Celticse.Inače, Luka Dončić je prvi igrač od Tima Duncana (1999) sa 30 poena i double-double učinkom u svom prvom meču finala. Od čudesnog Slovenca se najviše očekuje, da on bude taj čovjek odluke, ali naravno neće moći sam protiv uigranih Celticsa.