Razigrani Velež s petardom ispratio Tuzla City u niži rang...
907
Razigrani Velež s petardom ispratio Tuzla City u niži rang takmičenja

0

Nogometaši Veleža pobijedili su na Tušnju u posljednjem kolu Wwin lige BiH ekipu Tuzla Cityja rezultatom 5:1 te su tako na najbolji način okončali uspješnu sezonu u elitnom rangu bh. nogometa.
Gosti su u vodstvo došli nakon pola sata igre kada je za Velež pogodio danas odlično raspoloženi Mlinarić na asistenciju Vehabovića.

Sjajni Mlinarić je osam minuta kasnije udvostručio vodstvo Veleža nakon što je prebacio istrčalog Lolića. Ujedno je 2:0 za Velež bio i rezultat prvog poluvremena.

Već u drugoj minuti nastavka Velež postiže i treći pogodak, a Mlinarić je sada bio u ulozi asistenta za Halilovića.

Rođeni su osam minuta kasnije stigli i do četvrtog gola, a pogodio je Šikalo. Počasni gol za Tuzlu postigao je Hadžić osam minuta prije kraja utakmice, a konačnih 5:1 postavio je Mlinarić kompletiravši svoj hat-trick.Tuzla City - Velež 1:5 (Hadžić 82' - Mlinarić 31', 39', 89', Halilović 47', Šikalo 55')

Velež je sezonu okončao na trećem mjestu s 59 osvojenih bodova i igrat će u Evropi naredne godine. S druge strane, Tuzla je pretposljednja sa samo 27 osvojenih bodova i naredne sezone igrat će u Prvoj ligi FBiH.

Rezultat i strijelci:Tuzla City - Velež 1:5 (Hadžić 82' - Mlinarić 31', 39', 89', Halilović 47', Šikalo 55')