23. 05. 2024 - 18:48
JAVNOST NA OTOKU ŠOKIRANA! Paketa optužen da je za kladionicu...
907
Shares
JAVNOST NA OTOKU ŠOKIRANA! Paketa optužen da je za kladionicu

JAVNOST NA OTOKU ŠOKIRANA! Paketa optužen da je za kladionicu "odradio" nekoliko žutih kartone: Propada mu transfer od 100 miliona eura

23. 05. 2024 - 18:48
0
Shares

Fudbalsku javnost u Engleskoj šokirala je vijest da će Fudbalska asocijacija (FA) podići optužnicu protiv Lukasa Pakete (Lucas Paqueta), brazilskog fudbalera i zvijezde Vest Hema, zbog navodne umiješanosti u klađenje. 

Paketa je navodno namjerno dobivao kartone u nekim utakmica Premijeršipa, od kojih se posebno izdvaja utakmica u avgustu s Bornmutom "s namjerom da utiče na poslovanje kladionica". 

Brazilac je više puta ispitavan u prostorijama Fudbalske asocijacije, a istražiteljima je dao i pun pristup svom telefonu. 

Bio je uvjeren da se iz svega moglo zaključiti da između njega i kladionica nema poveznica, ali je uslijedio postupak, a čeka se da se vidi da li će biti sankcija. 

Inače, "Manchester Evening News" pisao je kako će Paketa biti glavna Mančester sitija u ljetnom transfer roku u poslu, koji bi mogao biti težak 100 miliona eura.

- Izuzetno sam iznenađen i uzrujan jer je FA odlučio optužiti me. Devet mjeseci sarađivao sam u svakom koraku njihove istrage i davao sve informacije koje sam mogao. Poričem optužbe u cijelosti i borit ću se svakim dahom da skinem ljagu sa svog imena. Zbog procesa koji je u toku, neću davati daljnje komentare - izjavio je brazilski fudbaler.

Učitaj još novosti