05. 05. 2024 - 22:42
Remi u Rimu: Stara dama jednom nogom u Ligi prvaka, pred...
907
Remi u Rimu: Stara dama jednom nogom u Ligi prvaka, pred Vučicom dosta borbe u finišu sezone

0

Derbi 35. kola Serie A odigran je u Rimu gdje je Roma dočekala Juventus i viđena je jedna borbena utakmica koja je okončana rezultatom 1:1.

Sva uzbuđenja vrijedna pažnje u ovoj utakmici viđena su u prvom poluvremenu.

Roma je povela sa 1:0 u 15. minuti golom Lukaku na oduševljenje navijača na Olimpicu.

Do kraja prvog poluvremena Stara dama iz Torina se vraća u utakmicu, a za 1:1 pogodio je Bremer u 31. minuti utakmice.

U nastavku meča dosta borbe na sredini terena, a drugo poluvrijeme nije ponudilo puno izrazitih prilika.

Istina, bilo je pokušaja prema golovima, ali vidjeli smo samo jedan šut u okvir gola Rome u drugom poluvremenu i tri pokušaja u okvir gola fudbalera Juventusa.

Do kraja utakmice ostalo je možda i najrealnijih 1:1.

Juventus je trećeplasirani sa 66 bodova tri kola prije kraja, dok je Roma petoplasirana sa 60 bodova i očekuje ih borba za Ligu prvaka do kraja sezone.

Poznato je da iz Serie A naredne sezone u Ligu prvaka ide pet klubova zbog sjajnih nastupa italijanskih klubova u Evropi u sezoni na izmaku.