Košarkaši Bosne u Skenderiji deklasirali Slobodu, Igokea...
907
Košarkaši Bosne u Skenderiji deklasirali Slobodu, Igokea iznenađujuće poražena

0

Košarkaši Bosne Meridianbet savladali su tuzlansku Slobodu večeras u Skenderiji rezultatom 99:76, a trijumfom u 7. kolu Lige 6 napravili su bitan korak ka plasmanu na samu završnicu.
Studenti su večeras bili u potpunosti nadmoćni u duelu sa Tuzlacima, a već na poluvremenu imali su veliku prednost od 48:34.U nastavku je ta prednost i rasla do 30 poena, a završilo je rezultatom 99:76.

Više košarkaša u redovima Bosne Meridian večeras je bilo dobro raspoloženo za igru pred 300 gledalaca u maloj dvorani Skenderije.

Najbolji je s 20 poena bio Dontay Caruthers, koji je imao i 10 asistencija, 16 poena je ubacio Milivoje Božović, 13 Jure Zubac, a po 11 su dodali Sead Hadžifejzović i Isaiah Cousins.Kod Slobode je s 14 poena najefikasniji bio Emir Čerkezović, a po 13 su ubacili Kareem Lamonte Brewton i Ismet Sejfić.

Bosna je pobjedom skočila na treće mjesto na tabeli s omjerom od četiri pobjede i tri poraza, a Sloboda je ostala peta sa omjerom od tri pobjede i četiri poraza.

U isto vrijeme je Borac sa 67:66 iznenađujuće savladao Igokeu u gostima, te se poravnao s njom na vrhu tabele jer oba tima imaju omjer 5-2.

Borac su sa po 13 ubačaja predvodili Jarod West i Vuk Bošković, a kod Igokee se sa 12 koševa istakao Goran Filipović.