29. 04. 2024 - 17:35
Prva teniserka svijeta rutinski do nove runde turnira u...
907
Prva teniserka svijeta rutinski do nove runde turnira u Madridu: Protivnica osvojila samo jedan gejm

0

Prvi reket svijeta kada je u pitanju ženski tenis Iga Svjontek (Swiatek), plasirala se u četvrtinu finala WTA 1000 turnira u španskom Madridu.

Naime, 22-godišnja teniserka je do četvrtine finala došla pobjedom nad španskom teniserkom Sarom Soribes Tormo (Sorribes), a rezultat je glasio 2:0 (6:1, 6:0).

Ovo je bio četvrti međusobni duel poljske i španske predstavnice, a Tormo je i ovaj put ostala bez osvojenog seta.

Poljakinji je bilo potrebno samo 67 minuta da savlada svoju protivnicu, a naredni protivnik je Brazilka Betriz Hadad Maia (Beatriz Haddad).

Svjontek će za plasman u polufinale igrati protiv 27-godišnje Brazilke koja je na 14. mjestu WTA liste, a do četvrtine finala je stigla pobjedom nad Grkinjom Marijom Sakari (Sakkari).