28. 04. 2024 - 14:55
OPET VJETAR U LEĐA: Borac pobijedio Široki Brijeg zahvaljujući...
907
OPET VJETAR U LEĐA: Borac pobijedio Široki Brijeg zahvaljujući nepostojećem penalu i tragikomičnoj reakciji Chinedua

0

Nogometaši Borca su slavili u 29. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine pobijedili Široki Brijeg u Čitluku rezultatom 2:1.

Borac je poveo na samom počeku utakmice jer je sudija Kesić neopravdano dosudio penal za Borac nakon što je Blagaić u 50. sekundi olako pao u kaznenom prostoru u duelu s jednim igračem Širokobriježana, a jedanaesterac je u gol pretvorio Nišić.

Nakon te skandalozne odluke sudije iz Bosanske Gradiške publika sa tribina stadiona Bare je pri skoro svakom ulasku igrača Borca u kazneni prostor Širokog Brijega ironično dobacivala "sviraj penal!", piše klix.ba.

U 54. minuti Široki Brijeg je izjednačio. Ćavar je centrirao s lijeve strane, a Mamić je glavom sjajno pogodio za 1:1.

Taj rezultat je stajao na semaforu samo tri minute jer je Borac do pobjedonosnog gola stigao nakon nevjerovatne reakcije igrača Širokog Chinedua.

Blagaić je ubacio iz kornera s lijeve strane veoma loše, lopta je došla na prvu stativu i Chinedu je mogao bez ikakvih problema otkloniti opasnost ispred svog gola, no iz neobjašnjivog razloga se izmakao, a lopta je prošla kroz peterac i došla na drugu stativu do Jurilja koji je lagano ubacio u gol za, ispostavit će se, 21. pobjedu ove sezone.