22. 04. 2024 - 10:30
DOMINACIJA U SVAKOM SEGMENTU: Boston uvjerljiv u prvoj...
907
DOMINACIJA U SVAKOM SEGMENTU: Boston uvjerljiv u prvoj utakmici reprize prošlosezonskog finala

0

Boston Celticsi najbolja ekipa regularnog dijela NBA sezone, pobijedili su na svom terenu Miami Heat 114:94 u prvom dvoboju prvog kruga play-offa.

Celticsi su u reprizi prošlosezonskog finala Istočne konferencije ogroman favorit, a jedan od razloga je što za ekipu s Floride ne može zbog ozljede nastupati glavni njihov igrač Jimmy Butler.

Boston je na predahu imao 15 koševa prednosti, a svaka dilema s ovog dvoboja nestala je za vrijeme treće četvrtine. U zadnjih 12 minuta ogleda Celticsi su imali čak 32 poena razlike.

Jayson Tatum je sa 23 ubačaja bio prvo ime Bostona, a triple-double je upotpunio sa po deset skokova i asistencija. Jaylen Brown je dodao 17 koševa uz osam skokova. Najbolji je kod gostiju bio Bam Adebayo sa 24 poena i šest skokova.

Dalje će proći ekipa koja prva ostvari četiri pobjede, a pobjednika u drugom krugu play-offa na Istoku čeka bolji iz dvoboja Clevelanda i Orlanda u kojem je Cleveland poveo 1:0.