22. 04. 2024 - 08:36
DA LI JE BARCA OŠTEĆENA ZA GOL U EL CLASICU: Pojavila se...
907
DA LI JE BARCA OŠTEĆENA ZA GOL U EL CLASICU: Pojavila se fotografija koja otklanja dileme

0

U Madridu je sinoć odigran veliki El Clasico između Reala i Barcelone, a Kraljevski tim je slavio nakon preokreta rezultatom 3:2.Mnogo se prašine podiglo u vezi s nekoliko spornih situacija na ovoj utakmici, a Katalonci su burno protestovali jer im nije upisan gol u 28. minuti.

Tada je mladi Lamine Yamal šutirao, golman Andrij Lunin loptu zaustavio na gol-crti, a igrači Barce su žestoko protestovali.
Smatrali su da je lopta prešla liniju, gol nije priznat, a poslije utakmice se pojavila fotografija gol-tehnologije koja otklanja svaku dilemu.

Jasno je da lopta nije prešla crtu cijelim svojim obimom i da gol zbog toga nije mogao biti priznat.Podsjećamo, pobjedu je u ovoj utakmici Realu donio Jude Bellingham golom za 3:2 u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Tako je Real sada na ogromnih 11 bodova prednosti u odnosu na Barcu i jasno je da će osvojiti još jednu titulu prvaka Španije.