20. 04. 2024 - 17:56
SAVLADALI SLOGU: Zrinjski nastavio pobjedonosni niz, sada se...
907
SAVLADALI SLOGU: Zrinjski nastavio pobjedonosni niz, sada se nada da će mu Sarajevo pomoći u lovu na Borac

0

Nogometaši Zrinjskog savladali su dobojsku Slogu u meču 27. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a rezultat je na stadionu Dr. Milan Jelić u Modriči bio 2:0 za Plemiće.Otpor domaćeg tima je aktuelni prvak Bosne i Hercegovine slomio u drugom poluvremenu, pošto je u tom periodu igre postigao oba svoja gola danas.

U junaka ekipe koju s klupe predvodi trener Željko Petrović promovisao se fenomenalni Nemanja Bilbija, koji je postigao dva gola te tako odveo ekipu do petog uzastopnog trijumfa u ligi.

Pogađao je Bilbija u 53. i u 76. minuti susreta. Za prvi gol mu je asistirao Antonio Ivančić, dok je drugi gol najbolji strijelac domaćeg šampionata ikada postigao iz penala.

Zrinjski je tako upisao petu pobjedu u nizu u Wwin ligi, a sada mu preostaje da večeras navija za Sarajevo u derbiju protiv Borca, kako bi smanjio prednost Banjalučana na vrhu tabele.

Borac je sada lider sa 62 boda, a Zrinjski ima 58 i utakmicu više. U narednom kolu Zrinjski gostuje na Koševu, dok će Sloga na megdan Veležu.

Rezultat i strijelci:Sloga - Zrinjski 0:2 (Bilbija 53', 76'p)