Gest štopera Barse poslije crvenog kartona koji će da izazove...
907
Gest štopera Barse poslije crvenog kartona koji će da izazove haos: Evo šta je značenje ovog poteza rukom

0

Mnogo polemike biće poslije utakmice Barse i PSŽ-a, gdje je rumunski sudija Ištvan Kovač donio odluku koja će izazvati mnogo prašine, a to je da dodijeli direktan crveni karton Ronaldu Arauhu u 29. minutu utakmice revanša Lige šampiona.

Barsa ja vodila od 12. minuta golom Rafinje, a pošto je i u prvom meču pobijedila sa 3:2 na Parku prinčeva, djelovalo je da ima idealnu situaciju za polufinale.

Međutim, u 29. minutu sve se preokrenulo poslije crvenog kartona Arauha.

Urugvajac je srušio Bredlija Barkolu u naletu tik ispred kaznenog prostora, a pošto je bio poslednji igrač odbrane, sudija mu je pokazao direktan crveni karton.

Uzalud je Arauho pokušavao da objasni da je bilo remplovanje i da je imao duel rame o rame sa napadačem PSŽ-a.

Nakon svega čak je optužio i sudiju da je izveo pljačku, možda je indirektno optužio i UEFA za krađu.

Imao je gest koji za južnoameričko podneblje znači krađa, i to je pokazivao rukom dok je napuštao teren.

Nema sumnje da bi disciplinci UEFA vjerovatno istražiti sve ovo dodatno.

Podsjećamo, PSG je s igraćem više na kraju slavio 4:1 i prošao u polufinale, gdje ga čeka dvomeč s Borussijom iz Dortmunda.