NOVAK UZ OSCILACIJE DO ČETVRTFINALA MONTE KARLA: Đoković se...
907
NOVAK UZ OSCILACIJE DO ČETVRTFINALA MONTE KARLA: Đoković se MUČIO, ali ipak slomio žilavog Muzetija i osvetio mu se

0

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Monte Karlu, nakon što je pobijedio Italijana Lorenca Musetija (Lorenzo Musetti) rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

Đoković se tako revanširao Italijanu za iznenađujući poraz koji mu je nanio na istom ovom turniru prošle godine.

Izgledalo je na početku meča kao da bi Museti to mogao ponoviti i ove godine, s obzirom da je već u prvom gemu napravio brejk.

Međutim, 24. teniser svijeta nije uspio sačuvati stečenu prednost. U osmom gemu prvog seta Novak je oduzeo servis protivniku, da bi u 12. to ponovo uradio i osigurao prvi set.

Silovito je Đoković krenuo u drugi set i poveo 2:0, ali je Museti odmah uspio napraviti ribrejk.

Nije dugo Museti nakon toga bio u igri, pošto je Đoković ponovo uspio oduzeti servis italijanskom teniseru.

Niko nije pretjerano dobro servirao u drugom setu, te je Italijan u sedmom gemu ponovo napravio brejk.

Đoković je bio previše smiren za Musetija na kraju i uspio je slaviti.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Australca Aleksa De Minora (Alex De Minaur).