08. 04. 2024 - 07:48
NBA LIGA: Nurkić skroman u porazu Sunsa, Maxey morao igrati 51...
907
NBA LIGA: Nurkić skroman u porazu Sunsa, Maxey morao igrati 51 minut pa ubacio 52 poena

0

Veliki broj utakmica NBA lige, koja ulazi u završnicu svoje regularne sezone, odigran je noćas, a poraz su upisali Phoenix Sunsi.
Od Sunsa su bolji bili New Orleans Pelicansi sa 113:105, a nešto slabiju partiju u dresu domaćih pružio je bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić.
Nurkić je za 31 minut na terenu ubacio 6 poena (šut iz igre 2/7), uhvatio 10 skokova, podijelio 6 asistencija te rivalu ukrao 3 lopte. Pelicanse je predvodio CJ McCollum sa 31 ubačajem, a 33 koša Bradleyja Beala bilo je nedovoljno Phoenixu.

Skromnu noć imao je i Luka Garza, drugi bh. reprezentativac u NBA ligi, koji se nije upisao u strijelce u pobjedi Minnesote nad Lakersima 117:127.

Garza je na terenu bio dvije minute, a za to vrijeme je uhvatio jedan skok i izgubio jednu loptu.
Noć je obilježio playmaker Philadelphije Tyrese Maxey, koji je u pobjedi Sixersa nad San Antoniom 133:126 ubacio 52 poena. U ovom meču igrala su se dva produžetka, pa ja Maxey na parketu bio 51 minut i šutirao je čak 41 put.