13. 02. 2024 - 08:03
VELIKA TRAGEDIJA: Mladi trener (39) preminuo prvog dana na...
907
Shares
VELIKA TRAGEDIJA: Mladi trener (39) preminuo prvog dana na novom poslu, Norvežani tuguju i opraštaju se

VELIKA TRAGEDIJA: Mladi trener (39) preminuo prvog dana na novom poslu, Norvežani tuguju i opraštaju se

13. 02. 2024 - 08:03
0
Shares

Bivši norveški nogometaš Mounir Hamoud preminuo je u 39. godini nakon što je prvog dana novog trenerskog posla doživio zastoj srca.

Hamoud je proveo 15 godina igrajući na vrhunskom nivou u šampionatu Norveške, a nastupao je za Lyn, Bodo/Glimt i Stromgodset.

Igrajući prvenstveno kao lijevi bek, Hamoud je postigao 29 golova u 349 klupskih utakmica prije nego što se povukao 2019. godine.

Nogometaš rođen u Maroku bio je i bivši reprezentativac Norveške do 21 godine, skupivši sedam nastupa između 2004. i 2005. godine.

Hamoudov jedini trofej datira iz 2013. godine kada je pomogao Stromgodsetu da osvoji titulu norveške lige.

Nedavno se vratio u taj klub, ali je preminio prvog dana njegovog novog trenerskog posla u Stromgodsetu, a Norvežani su dirljivim porukama odali počast bivšem igraču.

"U Mouniru smo izgubili zaista jedinstveno ljudsko biće. Bio je druželjubiv, velikodušan, inkluzivan i pozitivan. Ostavio je duboke tragove svuda gdje je bio. Kao igrač i saigrač, kao trener, programer igrača i profesionalac", navodi se.

Učitaj još novosti