
Nogometni fanovi jučer i danas ismijavaju Harryja Kanea nakon što je njegov Bayern uvećao zaostatak za Bayerom u utrci za prvaka Njemačke na čak sedam bodova.
Ekipa Thomasa Tuchela doživila je domaći poraz od Werdera rezultatom 1:0 što je dovelo do toga da je trener u javnosti oštro kritikovao svoje zvijezde u govoru poput onih Josea Mourinha.
Međutim, poraz je imao i šire posljedice jer je Bayern sada zaostao iza Leverkusena kojeg predvodi Xabi Alonso i u opasnosti je da propusti titulu prvaka Njemačke prvi put od 2012. godine.
Fans mock the 'Harry Kane curse' after Bayern Munich fall 7 points behind Bayer Leverkusen
— Mail Sport (@MailSport) January 22, 2024
OUT of DFL-Supercup
OUT of DFB-Pokal
7 points behind Bayer Leverkusen
Read more https://t.co/co70TyVzIR pic.twitter.com/ld2iaGHr9v
Bayernove muke se događaju unatoč tome što Kane igra fantastičnu sezonu budući da je kapiten Engleske zabio 26 golova u svim takmičenjima, a njih čak 22 u Bundesligi.
Kena je prošlog ljeta došao u Njemačku u transferu vrijednom 117 miliona eura sa ciljem osvajanja trofeja jer, unatoč tome što je jedan od najboljih napadača svoje generacije, 30-godišnjak još nije osvojio nijedan bitan trofej u karijeri.
S Bayernovim mukama u opasnosti je da to ne uspije ni ove sezone, a fanovi su se brzo počeli naslađivati napadaču te su njegov neuspjeh nazvali "prokletstvom Harryja Kanea".
"Kaneova kletva je tako stvarna", uglavnom je komentar gotovo svih korisnika društvenih mreža koji su se osvrnuli na prokletstvo engleskog napadača.
(klix.ba)