
Leonardo Spinazzola neće ostati u Romi. To je već sada jasno, s obzirom da je nogometaš poručio da neće produžiti ugovor.
On bi klub mogao napustiti već ovog mjeseca, naveo je njegov menadžer Davide Lippi.
Spinazzola je izgubio mjesto kod Josea Mourinha i sada mu zadao bolan udarac. Vjerovatno se ni Mourinho nije nadao da će mu jedan nogometaš potpuno jasno i glasno poručiti da više ne želi biti dio njegove svlačionice.
"Vidjećemo kako da će da protekne januarski prelazni rok. U suprotnom, otići će po isteku ugovora", jasno je kazao Lippi.
Lijevi bek je izgubio mjesto kod Mourinha i djeluje da mu je sasvim jasno da nema šta tražiti u Rimu. Problem je svakako što ima ugovor do ljeta, no možda Roma i pristane na eventualni transfer.
Špekuliše se da će njegov novi klub biti turski Galatasaray.
Ovaj bivši član Juventusa u Romu je stigao 2019. godine, a bio je i dio razmjene igrača. Na Evropskom prvenstvu je odigrao sjajno, no povrijedio je tetivu pa ga nije na terenu bilo godinu dana.
To je ga dobro "zaustavilo", te je nestao i iz planova Mourinha, a to ga je mnogo poremetilo i sada razmišlja samo o odlasku.
Sada će promijeniti sredinu, a uskoro će biti poznato i tačni datum, uskoro ili će morati sačekati kraj ugovora.
Mourinho ostaje u Romi
Iako se mnogo pisalo krajem prošle godine da bi Portugalac mogao mijenjati sredinu to se neće desiti.
U Rimu mu je očigledno lijepo i vjeruje da može napraviti dobre stvari sa Romom, iako se Rimljani mnogo "muče" i ove sezone. U prvenstvu su trenutno na sedmom mjestu i to ne može zadovoljiti navijače.
Mourinho je imao ponuda iz Saudijske Arabije, no očugledno da mu je mnogo bolje u Evropi i bez velikog pritiska.
(sportsport.ba)