16. 11. 2023 - 11:02
SAVO MILOŠEVIĆ ZA VEČERAS PREKRIŽIO DVOJICU: Jednog su mnogi...
907
Shares
SAVO  MILOŠEVIĆ ZA VEČERAS PREKRIŽIO DVOJICU: Jednog su mnogi priželjkivali u početnih 11!

SAVO MILOŠEVIĆ ZA VEČERAS PREKRIŽIO DVOJICU: Jednog su mnogi priželjkivali u početnih 11!

16. 11. 2023 - 11:02
0
Shares

Nakon silnih otkaza, za večerašnju utakmicu protiv Luksemburga ukupno je konkurisali 25 fudbalera. Kako se mogu prijaviti 23, selektor Savo Milošević morao je dvojicu poslati na tribine i poznato je ko večeras nije u konkurenciji.
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20:45 sati igra utakmicu 9. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Igramo u gostima, a protivnik je neugodni Luksemburg.
Još od ranije je bilo poznato da zbog povreda za ovu utakmicu neće konkurisati golman Ibrahim Šehić i defanzivac Anel Ahmedhodžić. Miralem Pjanić se našao na spisku, ali je i on otpao zbog povrede, dok je kapiten Edin Džeko pošteđen novembarskih utakmica.

Sead Kolašinac je još jedan od standardnih reprezentativaca koji je otpao zbog povrede. Spisak povrijeđenih i odustnih završio se s defanzivcem Basela, Adrianom Leonom Barišićem.

Selektor Savo Milošević je naknadni poziv uputio igraču Casa Pije, Nerminu Zolotiću, te je spisak s prvobitnih 28 imena pao na 25 koji konkurišu, a za večeras su, kako to nalaže UEFA-in protokol, prijavljena 23 fudbalera.

Utakmicu protiv Luksemburga će s tribina gledati miljenik koševske publike, te jedan mladi fudbaler kojeg su mnogi bh. navijači priželjkivali i u početnih 11 za večerašnji susret.


Jasno, kada je ovaj prvi u pitanju, radi se o Dalu Varešanoviću. Ovaj 22-godišnji fudbaler Rizespora tako će na drugu utakmicu u dresu Bosne i Hercegovine čekati još najmanje tri dana kada dočekujemo Slovačku.

A drugi, on se protiv Slovačke nada debiju. U pitanju je dosadašnji kapiten U-21 reprezentacije Bosne i Hercegovine, Ivan Bašić. Ovog veznjaka su zbog osobina u igri koje ga izdvajaju od ostalih bh. veznjaka mnogi priželjkivali i u početnih 11, ali večeras ga neće vidjeti na djelu.

Igrači koji konkurišu za Luksemburg - Bosna i Hercegovina
Golmani: Nikola Vasilj, Kenan Pirić, Hidajet Hankić;

Odbrana: Renato Gojković, Dennis Hadžikadunić, Adnan Kovačević, Nihad Mujakić, Jusuf Gazibegović, Amar Dedić. 

Vezni red: Nermin Zolotić, Benjamin Tahirović, Amar Rahmanović, Rade Krunić, Gojko Cimirot, Haris Hajradinović, Almedin Ziljkić, Amir Hadžiahmetović, Miroslav Stevanović. 

Napad: Smail Prevljak, Haris Tabaković, Said Hamulić, Nemanja Bilbija, Ermedin Demirović. 

(sportam.ba)

 

 

Učitaj još novosti