10. 11. 2023 - 09:22
ŠTO NA UMU TO NA DRUMU: Navijači Bayerna šalju jake poruke -...
907
Shares
ŠTO NA UMU TO NA DRUMU: Navijači Bayerna šalju jake poruke - jedan dio je za upravu kluba, drugi za UEFA-u

ŠTO NA UMU TO NA DRUMU: Navijači Bayerna šalju jake poruke - jedan dio je za upravu kluba, drugi za UEFA-u

10. 11. 2023 - 09:22
0
Shares

Bayern je ove srijede ovjerio plasman u nokaut fazu Lige prvaka nakon što je kod kuće savladao Galatasaray sa 2:1. Novi pogoci Harryja Kanea donijeli su Bavarcima prvo mjesto i siguran plasman u osminu finala najelitnijeg klupskog takmičenja.

Unatoč igranju utakmice kod kuće i mogućnosti odabira dresova za utakmicu, Bayern je igrao s gostujućim dresom. Tuchelovi igrači nosili su crnu i ljubičastu garnituru, umjesto tradicionalnog crveno-bijelog dresa.

Iz tog razloga, južna tribina Allianz Arene prikazala je transparent koji kritikuje ovu odluku : "Klupske boje su nepovredive. “95% nas navijača voli fudbal, 5% su idioti koji iskorištavaju fudbal. Zaustavite reforme UEFA Lige prvaka i plutokraciju evropskog udruženja klubova. Je*eš UEFA-u", poručili su navijači Bayerna.

Navijači minhenskog kluba prepoznatljivi su po raznim protestima i porukama kojima žele istaknuti da nešto, po njihovom mišljenju, nije u redu, stoga su ovaj put odlučili da brane tradiciju bavarskog velikana.

Bayernu u Ligi prvaka ide savršeno, dok u Njemačkoj ima malih problema. Trenutno je drugoplasirani tim Bundeslige sa 26 bodova, dok vodeći Bayer Leverkusen ima dva boda više.

Bayern će u subotu ugostiti Heidenheim i svakako je veliki favorit za novu pobjedu i ništa drugo se ne očekuje od ekipe koju trenira Thomas Tuchel. Do kraja novembra Bayern će odigrati još dva meča - prvo u Koelnu 24. u Bundesligi, a onda 29. novembra dočekuje Kopenhagen u petom kolu Lige prvaka.

Grupnu fazu okončat će gostovanjem u Manchesteru 12. decembra, a ta bi utakmica mogla da bude odlučujuća za Crvene đavole koji su sada na dnu tabele u grupi A sa samo tri boda. Po četiri imaju Kopenhagen i Galatasaray, a Bayern maksimalnih 12 bodova.

 

(sportsport.ba)

Učitaj još novosti