Aston Villa razbila AZ Alkmaar i otvorila Zrinjskom put do...
907
Aston Villa razbila AZ Alkmaar i otvorila Zrinjskom put do prve dvije pozicije nakon 3. kola!

0

Za javnost u Bosni i Hercegovini najzanimljivija grupa u Konferencijskoj ligi ove sezone je grupa E iz razloga što u njoj igra Zrinjski. U terminu od 18:45 sati sastali su se u okviru 3. kola AZ Alkmaar i Aston Villa, a engleksi tim slavio je uvjerljivu pobjedu, bilo je 1:4.

Do prednosti ekipa iz Birminghama dolazi već u 13. minuti. Odbila se jedna lopta na koju natrčava Bailey i posprema je u mrežu.

Samo 10 minuta kasnije prednost je duplirana. Tielemans je dobio jedan pas, namjestio se i sjajno pogodio.

Vangelis Pavlidis je nakon toga poslao jednu loptu iznad prečke gostiju, da bi u 33. minuti zatresao mrežu, no gol je poništen zbog ofsajda.

Sve je i definitivno bilo gotovo u 51. minuti. Sretno se lopta odbija do Watkinsa koji pogađa za 0:3.

Pet minuta nakon toga i junak Aston Ville iz meča sa Zrinjskim, McGinn, zakucao je loptu u mrežu Nizozemaca za 0:4.

Utješni pogodak za AZ Alkmaar postigao je u 65. minuti Ibrahim Sadiq, no jasno je bilo da pomoći za AZ u ovom meču više nema.

Bio je ovo šesti bod za Aston Villu, dok je AZ ostao na tri. Po tri imaju i Legia i Zrinjski, koji večeras od 21 sat u Mostaru ima šansu napasti prve dvije pozicije u slučaju pobjede nad timom iz poljske prijestolnice.

Konferencijska liga, grupa E, 3. kolo:

AZ Alkmaar - Aston Villa 1:4 (Sadiq 65'; Bailey 13', Tielemas 23', Watkins 51', McGinn 56') prenosi Sportsport.ba.