Zlatan Ibrahimović na kraju prošle sezone objavio je odlazak u nogometnu mirovinu i tako u dresu svog najdražeg kluba Milana okončao veliku karijeru. Otada se pojavljuje na svečanim događanjima i igra revijalne utakmice, ali uskoro bi se mogao vratiti nogometu.
Naravno, radilo bi se o nekoj neigračkoj funkciji. Talijanski Tuttosport piše kako je Šveđanin vrlo blizu odluke o početku karijere funkcionera. Vlasnik Milana Gerry Cardinale Ibrahimoviću je dao otvorenu ponudu za ostanak na nekoj funkciji u klubu čim se umirovio kao igrač.
Ibrahimović je i dalje u dobrom odnosu s trenerom Milana Stefanom Piolijem i nedavno je prisustvovao treningu ekipe između utakmica protiv Intera i Newcastlea, pa italijanski mediji nagađaju da je moguće i da preuzme neku ulogu u stožeru prvu ekipe.
U dva mandata Ibrahimović je za Milan igrao pet i pol godina, odigrao je 169 utakmica uz 93 gola i osvojena dva Scudetta i talijanski superkup. Karijera jednog od najboljih napadača modernog doba trajala je više od dva desetljeća. Počeo je u Malmou, zatim je igrao za Ajax, Juve, Inter, Barcelonu, Manchester United, PSG te LA Galaxy. Naslove prvaka osvajao je s Ajaxom, Juventusom, Interom, Barcom i PSG-om. S Unitedom je osvajač Europa lige.
Index.hr