17. 09. 2023 - 16:06
Povremeni hrvatski reprezentativac zabio drugi gol u sezoni!
907

0

Getafe je pobijedio Osasunu 3:2 u petom kolu španjolskog prvenstva. Stefan Mitrović doveo je Getafe u vodstvo u 36. minuti, da bi devet minuta kasnije za goste poravnao Iker Munoz. Kako je kraj prvog poluvremena bio uzbudljiv, tako je bio i početak drugoga, prenosi Index.hr.

Jose Angel Carmona u 51. minuti vratio je prednost na stranu Getafea, ali je taj pogodak poništio Ante Budimir. Povremeni hrvatski reprezentativac u 57. minuti realizirao je kazneni udarac. Budimiru je to drugi pogodak ove sezone, odnosno prvi u La Ligi. Jedan je zabio u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu.

Budimir je izašao iz igre u 79. minuti, kada ga je zamijenio Raul. Nemanja Maksimović u 86. zabio je za konačnih 3:2 i slavlje Getafea, koji je tako došao na sedam bodova. Osasuna je ostala na šest bodova.

Budimir je od 2021. u Osasuni
Budimir je član Osasune od 2021. godine, kada je došao iz Mallorce. U dosadašnjih 106 nastupa zabio je 31 gol i tome dodao četiri asistencije. Ugovor mu vrijedi do ljeta 2025., a Transfermarkt mu vrijednost procjenjuje na pet milijuna eura.

Budimir ima 17 nastupa za hrvatsku reprezentaciju i jedan gol, no izbornik Zlatko Dalić nije ga zvao poslije Svjetskog prvenstva, na kojem je igrao u 43 minute protiv Japana i deset protiv Brazila u osmini finala odnosno četvrtfinalu.