11. 08. 2023 - 12:41
Pogledajte gol kojim je španjolska tinejdžerica ispisala povijest!
907

0

Ženska nogometna reprezentacija Španjolske pobijedila je izabranu vrstu Nizozemske s 2:1 u produžetku četvrtfinalnog dvoboja odigranog u Wellingtonu i tako se prvi put u povijesti plasirala u polufinale Svjetskog prvenstva. Španjolke su povele golom iz kaznenog udarca u 81. minuti, a precizna izvođačica bila je Mariona Caldentey. No, u prvoj minuti sučevog dodatka aktualne svjetske doprvakinje su uspjele izjednačiti.

Bio je to pogodak iskupljenja za Stefanie van der Gragt, koju je lopta pogodila u ruku kad je za Španjolke dosuđen kazneni udarac. Ipak, Španjolke su okrunile svoju nadmoć tijekom utakmice u 111. minuti i izbjegle lutriju raspucavanja s 11 metara. Pogodak za povijesni plasman u polufinale Svjetskog prvenstva jedne od najmlađih ekipa na ovom natjecanju postigla je 19-godišnja Salma Paralluelo.

Ona je preciznim udarcem s 14 metara iskosa s lijeve strane svladala nizozemsku vrataricu Daphne van Domselaar, jednu od najboljih igračica na terenu. Španjolke u polufinalu čekaju pobjednice iz dvoboja reprezentacija Japana i Švedske koji je na rasporedu od 9:30 po srednjoeuropskom vremenu u Aucklandu, prenosi Index.hr.